zabieg

Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny i estetycznej, który polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych bezpośrednio w warstwy skórne. Obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ pozwala zrewitalizować i poprawić nawilżenie skóry, a przez to wydaje się odświeżona oraz młodsza. Jednak kiedy widać efekty po mezoterapii igłowej, a także ile zabiegów należy wykonać, aby poprawić wygląd, a co za tym idzie - samopoczucie?

Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Wiele osób zadaje osób pytanie, kiedy efekty po mezoterapii igłowej stają się zauważalne? Nie można jednoznacznie na nie odpowiedzieć, ponieważ jest to uzależnione od wieku pacjenta oraz rodzaju skóry, poziomu jej przesuszenia, indywidualnych skłonności do tworzenia się zmarszczek i innych czynników.

Równie ważny jest cel terapii, ponieważ pacjenci wybierają mezoterapię igłową np. aby zahamować pogłębiające się zmarszczki, ale też w celu zadbania o nadmiernie przesuszoną skórę twarzy. Zależnie od tego, efekt jest widoczny czasami już po pierwszym zabiegu, a czasami po kilku seriach.

Większość lekarzy wskazuje, że najlepsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są dopiero po serii zabiegów. Choć w sytuacji kiedy pacjent jest młody, a zmiany na twarzy niewielkie, np. w formie przesuszenia cery spowodowanego ekspozycją na promienie słoneczne i wiatr, w takiej sytuacji rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu.

Z kolei u pacjentów znacznie starszych, zmagających się z bardziej złożonymi problemami skórnymi, a także z zaawansowanymi objawami starzenia się, na efekty trzeba poczekać. Czasami zachodzi konieczność połączenia kilku metod leczenia z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego każdorazowo warto zapytać lekarza o to, kiedy zobaczy się pierwsze efekty mezoterapii, ponieważ na miejscu, w gabinecie oraz po wywiadzie specjalista może ocenić, jak duża ilość zabiegów jest niezbędna, aby w widoczny sposób poprawić wygląd skóry.

Wyjątkowym przypadkiem jest mezoterapia skóry głowy, która daje efekty w znacznie późniejszym czasie niż np. poprawa napięcia skóry wokół oczu. Decydując się na zabieg w okolicach oczu efekty widać praktycznie po pierwszym zabiegu, ponieważ skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki i tzw. kurze łapki są znacznie mniejsze. Z tego powodu uważa się, że mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na cienie pod oczami oraz pojawiające się z wiekiem zmarszczki.

Mezoterapia igłowa w Kielcach

Zabieg mezoterapii igłowej dostępny jest w salonach odnowy i w gabinetach lekarskich w całym kraju, w tym również w Kielcach. Warto zdecydować się na niego, kiedy z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, a skóra twarzy czy ciała tracą jędrność. Spektrum zastosowania mezoterapii igłowej jest bardzo szerokie, a lekarz za każdym razem dobiera preparat odpowiedni dla typu cery pacjenta. Co istotne, ta metoda może być stosowana nie tylko na twarz, ale też na szyję, grzbiet dłoni, a także ciało w celu poprawy napięcia skóry i zmniejszenia widoczności cellulitu.

To, kiedy widać efekty po mezoterapii igłowej, stanowi kwestię sporną. W praktyce część pacjentów wskazuje, że już po pierwszym zabiegu poprawiło się napięcie skóry oraz zmniejszyła widoczność zmarszczek. Inni natomiast podkreślają, że niezbędne było wykonanie całej serii. Nie należy się jednak kierować opiniami pozostałych pacjentów, ale skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Specjalista ze względu na ogrom wiedzy i doświadczenia jest w stanie ocenić, ile wizyt jest niezbędnych, aby poprawić wygląd skóry. Tylko on może trafnie odpowiedzieć na pytanie, kiedy efekty po mezoterapii igłowej w Kielcach i nie tylko zaczną być widoczne.

Kiedy efekty po mezoterapii igłowej stają się widoczne?

Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej? Trudno jednoznacznie wskazać, ponieważ jest to indywidualna kwestia, uzależniona od osobistych predyspozycji każdego człowieka, związanych ze stopniem i szybkością starzenia się skóry, czynnikami genetycznymi w zakresie tworzenia się zmarszczek w pewnych partiach twarzy i ciała itp. Zawsze warto dopytać lekarza o niezbędną liczbę zabiegów, by poprawić wygląd, a co za tym idzie, także samopoczucie.