włosy

Jak szybko zapuścić włosy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co zrobić, aby włosy szybko rosły. Nie ma się temu co dziwić, bo piękne i długie kosmyki dodają atrakcyjności. Dotyczy to przede wszystkim przedstawicielek płci pięknej. Jeśli jednak chcesz cieszyć się ładnymi i długimi włosami, musisz odpowiednio o nie zadbać. Na szczęście, z pomocą przychodzi Ci sklep z kosmetykami do włosów, w którym znajdziesz naprawdę mnóstwo interesujących propozycji. Musisz jednak wybierać je bardzo starannie.

Delikatny szampon i peeling mogą pomóc

Sklep z kosmetykami do włosów to miejsce, w którym znajdziesz naprawdę mnóstwo interesujących preparatów. Z ostrożnością należy jednak podchodzić do obietnic producenta znajdujących się na opakowaniu. Musisz przede wszystkim wiedzieć, w jakim tempie rosną włosy. Co do zasady, nie można liczyć na większy przyrost niż 1,5 cm w skali miesiąca. Nie oczekuj więc tego, że po jakimś szamponie Twoje kosmyki nagle urosną o 5 centymetrów w dwa tygodnie. Poszukując szamponu, warto zwracać uwagę przede wszystkim na jego skład. Na pewno nie powinien on zawierać intensywnie drażniących detergentów, bo mogą podrażnić skórę głowy. Im gorsza kondycja skalpu, tym gorsza kondycja cebulek włosowych. Jeśli interesuje Cię zapuszczanie włosów, postaw raczej na delikatny kosmetyk. Powinien być on wzbogacony w substancje pochodzenia roślinnego, takie jak ekstrakt z szyszek chmielu, czy też wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Zawierają one mnóstwo krzemionki, która działa wzmacniająco na włosy i przyśpiesza ich porost. Co jakiś czas, przydatne może okazać się stosowanie peelingu. Możesz postawić na przykład na peeling kawowy. Zawarta w nim kofeina usprawni mikrokrążenie, co niezwykle korzystnie wpłynie na stan cebulek włosowych. Peelingu nie używaj jednak częściej niż raz w tygodniu, aby nie podrażnić skóry.

Interesuje Cię zapuszczanie włosów? Postaw na wcierkę!

Jeśli interesują Cię sposoby na zapuszczanie włosów, być może warto pomyśleć także o skorzystaniu ze wcierek. Osoby, które stosują te wysokiej jakości kosmetyki, na pewno wiedzą sporo o tym, jak zapuścić włosy. Jak jednak wybrać dobrej jakości wcierkę? Na szczęście, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Przede wszystkim, należy postarać się o wybór preparatu o naturalnym składzie. Poszukuj w nim podobnych substancji, co w szamponie. Mowa tu przede wszystkim o ekstrakcie z szyszek chmielu, czy o wyciągu z pokrzywy. Pomocny może okazać się również ekstrakt ze skrzypu polnego, jak również olejek łopianowy. Olejek rycynowy oraz z nasion kozieradki także mogą pomóc. Najlepiej zdecydować się na zakupienie wcierki z wygodnym atomizerem, ułatwiającym jej aplikację. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że zapuszczanie włosów to proces długotrwały. Nawet wówczas, gdy chcesz wiedzieć jak zapuścić włosy szybko, wskazana jest cierpliwość. W pełni satysfakcjonujące rezultaty będzie można dostrzec dopiero po kilku tygodniach codziennego stosowania wybranej wcierki. U niektórych osób efekty mogą pojawić się wcześniej, a u innych później. Jeśli jesteś szczęściarzem, być może zauważysz zadowalające efekty już po dwóch tygodniach.

Odpowiednia dieta też jest ważna

Jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby mieć długie włosy, nie możesz opierać się wyłącznie na kosmetykach. Oczywiście warto odwiedzić sklep z kosmetykami do włosów, ale istotna jest również odpowiednio zbilansowana dieta. Musisz ograniczyć słone oraz słodkie przekąski i włączyć do swojego jadłospisu jak najwięcej świeżych owoców, oraz warzyw. Istotne jest również odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Staraj się więc wypijać przynajmniej półtora litra płynów dziennie. Najlepiej, jeżeli będzie to przede wszystkim woda mineralna. Zapuszczanie włosów może być prostsze także dzięki naparom ziołowym. W szczególności warto zainteresować się zielem rumianku lekarskiego, pokrzywy zwyczajnej oraz polnego skrzypu. Jeżeli smak naparów z wymienionych ziół Ci nie odpowiada, możesz spróbować sięgnąć po zioła w tabletkach. Należy zawsze zażywać je zgodnie z zaleceniami producenta.