laptop

Jaki jest najlepszy program do tworzenia animacji?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele programów umożliwiających tworzenie animacji online nawet amatorom. Oprogramowania animacyjne pozwalają na tworzenie ruchomej grafiki na podstawie pojedynczej klatki. Decydując się na rozpoczęcie przygody z animacją, warto wybrać  program, który będzie możliwie jak najbardziej intuicyjny. Niezwykle istotna jest prostota obsługi - dzięki niej przyswojenie podstawowych umiejętności będzie przyjemne i sprawne. Jakie programy dostępne obecnie na rynku są warte uwagi?

Blender - uniwersalny program dla każdego fana animacji

Jedną z propozycji wartych uwagi jest program o nazwie Blender. Stworzony został z myślą o osobach szukających darmowego programu, który pozwoli tworzyć animacje. Program - choć budżetowy - jest dość zaawansowany i oferuje użytkownikom wiele różnorodnych opcji. Początkowo obsługa interfejsu wydaje się dość skomplikowana - ostatecznie jednak nauka obsługi nie jest trudna, wymaga jedynie odpowiednich nakładów czasu. Zastanawiając się, jaki program do tworzenia animacji wybrać, nie mając na niego funduszy - Blender to doskonała propozycja.

Maya - oprogramowanie dla profesjonalistów

Maya to program, którego właścicielem jest firma Autodesk. Szczególnie doceniany ze względu na wykorzystanie go podczas produkcji hitów kinowych, takich jak "Władca Pierścieni" czy "Gwiezdne Wojny". Korzystać z niego można na systemach operacyjnych Windows, Mac oraz Linux. Z powodzeniem wykorzystywany jest do profesjonalnej twórczości obejmującej tworzenie gier, efektów specjalnych czy różnorodnych aplikacji. Jest to niezwykle dopracowany program do tworzenia prostych animacji, jak i zaawansowanych projektów. Należy jednak liczyć się z tym, że cena tego oprogramowania nie należy do najniższych. 

Cinema 4D - pierwsze kroki w tworzeniu animacji

Jaki program do tworzenia animacji będzie odpowiedni na samym początku przygody z tworzeniem grafiki ruchomej? Cinema 4D to doskonała propozycja. Oprogramowanie to jest cenione głównie za niezwykle intuicyjny i przejrzysty interfejs zaprojektowany z myślą o osobach początkujących. Doskonale sprawdza się w użytkowaniu codziennym zarówno osób pracujących w zawodach związanych z twórczością grafiki, jak i zupełnie początkujących fanów animacji. Dużym atutem jest to, że w internecie można odnaleźć wiele różnorodnych materiałów dotyczących obsługi Cinema 4D.

Adobe After Effects CC - nieograniczone możliwości

Program Adobe After Effects CC został stworzony z myślą o profesjonalnych Hollywoodzkich twórcach. Oferuje nieskończenie wiele możliwości. Użytkownicy mogą przy jego pomocy z łatwością pracować nad efektami specjalnymi. Oprogramowanie to poleca się w szczególności do tworzenia materiałów wideo. Jednak Adobe After Effects CC sprawdza się też podczas tworzenia stron internetowych. Dużym atutem jest obecność wielu szablonów, które w znaczącym stopniu mogą usprawnić pracę nad praktycznie każdym projektem. Program można zakupić w wersji korporacyjnej. Umożliwia ona sprawną pracę zespołową dzięki obecności funkcji kontrolowania wersji w czasie rzeczywistym i rozwiązywania sporów. Jest to jeden z najlepszych oprogramowań dostępnych obecnie na rynku, a cena programu Adobe After Effects CC doskonale współgra z jego rzeczywistą wartością.

Animaker - czy tworzenie animacji w chmurze jest możliwe?

Oryginalną propozycją dostępną na rynku jest program o nazwie Animaker. Jest to oprogramowanie, do którego można zalogować się za pomocą Facebooka czy konta Google. Umożliwia ono tworzenie atrakcyjnych wizualnie animacji rysunkowych bez konieczności zakupu i pobierania zaawansowanych programów na dysk komputera. Animaker sprawdza się doskonale nie tylko podczas tworzenia filmów - z powodzeniem można wykorzystać, konstruując prezentacje. Posiada wiele różnorodnych szablonów oraz umożliwia użytkownikowi wykreowanie postaci na swój własny sposób. Jest to doskonała propozycja dla amatorów animacji, którzy pragną w szybki i prosty sposób wykonać oryginalny projekt na swój własny, indywidualny sposób.