drewno

Deska kompozytowa - czym różni się od deski drewnianej?

Deska kompozytowa w Poznaniu przydaje się w wielu miejscach. Jest stosowana głównie na tarasach, gdzie bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi warunkami pogodowymi. To materiał wytrzymały i estetyczny oraz dobrze się prezentujący. Jakie zalety ma taras kompozytowy w Poznaniu? Czym ten rodzaj różni się od zwykłego drewna? O czym warto wiedzieć na temat materiału, jakim jest deska kompozytowa?

Tarasy kompozytowe w Poznaniu

Taras kompozytowy w Poznaniu doskonale sprawdza się w wielu miejscach. Stosują go gospodarstwa domowe, restauracje, a nawet różnego rodzaju firmy. Nieco inaczej prezentują się drewniane konstrukcje, które także są cenione. Zbudowanie tarasu wymaga dobrania takich materiałów, aby cechowały się one solidnością i stylem. Najczęściej wybierane tworzywa to kompozyt lub drewno, przy czym każde z nich posiada szereg pożądanych cech.

Cenione materiały na tarasy

Drewno jest naturalnym materiałem, jaki bazuje na niepowtarzalnym charakterze i wyjątkowym usłojeniu. Deski tego typu są suszone w komorze oraz heblowane w taki sposób, aby ich powierzchnia pozostała gładka lub stała się ryflowana. Kompozyt z kolei stanowi połączenie drewna i HDP lub PCV, co zależne jest od danego producenta, jednak deski tarasowe z drugiego materiału odznaczają się większą trwałością. Najczęściej są drobno lub grubo ryflowane.

Kolejna różnica to impregnacja desek tarasowych. Naturalne materiały wymagają systematycznego olejowania i impregnacji, które trzeba wykonywać przynajmniej raz w roku. Każdy taras tego typu wymaga codziennego zamiatania oraz usuwania wszelkich nieczystości. W przypadku kompozytowych desek nie trzeba martwić się olejowaniem ani impregnacją. Trzeba jedynie mieć na uwadze częste oczyszczanie, aby produkty biologiczne nie zalegały na powierzchni desek. Kompozytowy taras bez problemu można umyć za pomocą myjki ciśnieniowej.

Najważniejsze cechy


Tarasy kompozytowe w Poznaniu mają szerokie grono zadowolonych odbiorców. Pewien minus stanowi jedynie fakt, że materiał ten trudniej jest doczyścić. Jeśli nie wystarczy szczotka i woda, często zachodzi konieczność wymiany elementu na nowy. Dotyczy to głównie problematycznych plam, jak tłuszcz z grilla lub czerwone wino. Drewniane deski tarasowe raczej łatwiej jest doczyścić. Do tego celu można wykorzystać papier ścierny, a następnie trzeba nałożyć olej na powierzchnię. To samo wiąże się z małymi zarysowaniami czy uszkodzeniami. Deska kompozytowa z kolei odznacza się bardzo długą żywotnością. Jest wykonana w pewnej części z tworzywa sztucznego, dlatego bardzo wolno ulega rozkładowi.

Nowoczesne tarasy wymagają zastosowania wytrzymałych i solidnych materiałów, jakie spełnią oczekiwania każdego właściciela takiej konstrukcji. Producenci oferują wysoką jakość desek z kompozytu, jakie posłużą przez długie lata. Proces wyboru nie jest łatwy, dlatego pomocne będzie zasięgnięcie fachowej porady specjalisty. Deska kompozytowa w Poznaniu daje wiele możliwości oraz dostępna jest w atrakcyjnej cenie. Użytkownicy doceniają ją za dobrą jakość, ciekawy design i trwałość powstałych z niej tarasów.