dom

Idealny dom dla singla - czyli jaki?

W sieci znaleźć można wiele ciekawych projektów domów dla rodziny. Są one duże, odpowiednio rozłożone i spełniają wszelkie potrzeby mieszkańców - nawet tych najmłodszych. Takie budynki idealnie sprawdzą się dla rodziców z dziećmi, psem lub kotem. Natomiast singiel nie odnajdzie się w tak dopasowanej przestrzeni. W takim razie, jaki jest idealny dom dla singla? Jakie warunki powinien spełniać, aby osoba samotna czuła się tam dobrze?

Odpowiedni dobór przestrzeni

Jeśli jesteś singlem, to doskonale wiesz, że ograniczanie się do małych pomieszczeń nie jest dobrym rozwiązaniem. Być może niektórzy Twoi znajomi uważają, że życie w pojedynkę wyznacza pewne wartości oraz założenia - w tym wielkość domu. Nic bardziej mylnego. Luksusowy dom, projekt spełniający wszelkie potrzeby domownika to podstawa dzisiejszego budownictwa. Niezależnie, czy żyjesz sam, czy posiadasz czworonożnego przyjaciela, a może w Twoim pokoju stoi akwarium z rybkami. Wielkość Twojego domu powinna być optymalna. Pamiętaj, że to Twoja przestrzeń, gdzie pomieścić musisz swoje rzeczy, ubrania, książki i elektronikę. Dom dla singla - projekt, na który się on decyduje, to nie cztery ściany z kuchnią, małym pokojem i jeszcze mniejszą łazienką. Idealny dom dla jednej osoby oraz idealny projekt domu dla singla to taki, w którym bez problemu odnajdziesz miejsce każdej swojej rzeczy. Będziesz posiadać przestrzeń do pracy, pokój do odpoczynku i sypialnie, w której się wyśpisz. 

Parterowy, a może piętrowy? 

Każdy wariant posiada swoje zalety, ale również i wady. Jeśli mieszkasz w pojedynkę, to piętro może wydawać Ci się zbędne, ponieważ wszystkie potrzebne pokoje zmieścisz na parterze. Oczywiście wszystko zależy od wielkości działki, na której planujesz postawić budynek. Dom dla singla, projekt dla jednego mieszkańca zazwyczaj bierze pod uwagę tylko jedno piętro - parter. Gotowe projekty, które zakupić możesz wygodnie przez internet, posiadają wygodny rozkład; łazienka blisko sypialni, przestrzenna kuchnia, salon z przejściem do biura. Jeśli myślisz, że brak piętra jest ograniczeniem, to się mylisz. Piętro oczywiście może się przydać, szczególnie osobom lubiącym duże przestrzenie lub planującym zrobić dodatkowe pokoje dla gości.  Zalety parterowego domu, to z pewnością sprawne przemieszczanie się oraz przenoszenie mebli z pokoju, do pokoju. Łatwy dostęp do ogrodu również można zaliczyć do zalet. Ponadto domy parterowe sprawdzą się idealnie, kiedy wydarzy się przykry incydent i nie dasz rady korzystać ze schodów. Jakie są jeszcze ich zalety? 
  • Wizualnie większa przestrzeń,
  • brak dużej ilości korytarzy, 
  • idealny dla seniorów oraz młodszych domowników,
  • możliwość ewentualnej rozbudowy.

Przestrzeń na rozrywkę

Single to zazwyczaj bardzo towarzyscy ludzie. Może miałeś już okazję się o tym przekonać, a może Ty również jesteś duszą towarzystwa i lubisz organizować interesujące spotkania dla najbliższych. Jeśli tak, to powinieneś posiadać przestrzeń specjalnie dopasowaną do zapraszania gości. Salon z bilardem brzmi naprawdę ekskluzywnie. Luksusowy dom - projektstworzony dla singli uwzględnia salony z barem, dodatkowo przestrzenią na rozrywkę, a nawet specjalnie przystosowanym patio, gdybyś w przyszłości pokusił się o inwestycję w basen. 

Z możliwościami na przyszłość

Na ten moment szukasz ekskluzywnego projektu dla jednej osoby, ale nigdy nie wiadomo, w jaki sposób rozegra się Twoja przyszłość. Być może poznasz swoją bratnią duszę i zechcesz powiększyć rodzinę; dlatego tak ważne jest, aby podejmować decyzje, patrząc do przodu. Projekty domów dla singli posiadają możliwość rozbudowy o kolejne pomieszczenia. Weź to pod uwagę. Natomiast jeśli już wiesz, że w przyszłości Twoja rodzina będzie większa, a miano singla odejdzie w niepamięć, to warto, abyś  zadbał o projekt domu, który posiada dodatkowe pokoje. Przez pierwsze lata mogą być one przeznaczone dla odwiedzających się gości. W przyszłości zmienią swoją funkcję i staną się przestrzenią dla Twoich dzieci lub biurem Twojej życiowej partnerki.