etui

Jak ozdobić etui na telefon?

Dekorowanie własnego etui na Samsung Galaxy A12 nie jest wcale trudne, a czasami nawet bardzo interesujące. Największym atutem tego typu zajęcia jest fakt, że pokrowiec staje się całkowicie unikalny, niepodobny do żadnego innego case’a dostępnego na rynku.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dekorowanie etui ochronnego nie jest łatwe, a niezbędne materiały mogą kosztować więcej niż gotowy pokrowiec. W tym artykule przyjrzymy się kilku opcjom dekorowania etui za pomocą materiałów, które można znaleźć w domu.

Ozdabianie etui farbą akrylową lub lakierem

Jak pomalować etui na telefon? Piękny i niepowtarzalny wzór można nanieść na plastikową osłonę za pomocą farb akrylowych, jednak w przypadku, gdy ich nie używasz, wystarczą lakiery do paznokci. W zależności od stopnia skomplikowania rysunku możesz użyć średniego lub cienkiego pędzla. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności artystycznych, zacznij od prostych kształtów geometrycznych. Umieszczając je w określonej kolejności lub losowo, stworzysz niepowtarzalny wzór.

Użyj taśmy maskującej lub szablonu z grubej tektury, aby krawędzie kształtów były proste i gładkie. Jeśli to możliwe, uzupełnij wzór bezbarwnym lakierem lub lakierem do włosów. To wydłuży żywotność wzoru, jednak nawet bez powłoki ochronnej etui wytrzyma kilka miesięcy przy ostrożnym użytkowaniu.

Ozdabianie pokrowca kolorową taśmą Washi tape

Jak ozdobić etui na telefon? Prostszym sposobem na udekorowanie jest kolorowa taśma Scotch i Washi, które mają różne kolory i wzory. Z tych materiałów można wycinać geometryczne kształty lub naklejać je na case w dowolnej kolejności. Dzięki temu z łatwością stworzysz abstrakcyjny wzór. Wszystkie otwory na kamerę, głośnik i złącza należy wyciąć nożykiem stolarskim na twardej desce.

Po zakończeniu dekorowania obudowy, najlepiej jest pokryć ją z wierzchu bezbarwnym lakierem. Niewątpliwą zaletę takiej dekoracji stanowi prostota. Można również po pewnym czasie usunąć wzór i zastąpić go nowym.

Jak ozdobić obudowę kolorowym papierem?

Jak odnowić etui na telefon? Kolejny sposób na dekorację nadaje się do przezroczystych okładek wykonanych z plastiku lub TPU (poliuretanu). Case w dowolnym kolorze może zostać zadrukowany tuszem, który po polimeryzacji pod wpływem promieniowania UV dosłownie rośnie wraz z powierzchnią pokrowca. W ten sposób staje się elastyczny i wytrzymały. Oprócz grafiki lub fotografii możesz nanieść różne napisy, dzięki czemu z łatwością wykonasz spersonalizowane etui.

Do tego celu nadaje się zarówno papier monochromatyczny, jak i papier Kraft z różnymi wzorami lub rysunkami. Doskonałą opcją stanowi także papier foliowany, który się błyszczy - nada pokrowcowi ochronnemu bardzo oryginalny wygląd. Aby mieć pewność, że papierowa wkładka dokładnie dopasuje się do obudowy i nie będzie miała zagiętych krawędzi lub fałd, najlepiej jest pobrać układ smartfona oraz wydrukować go.

Możesz również samodzielnie wykonać i wyciąć podobny układ. Aby to zrobić, znajdź zdjęcie tyłu swojego smartfona oraz wydrukuj je w dokładnej proporcji do telefonu. Zaznacz wszystkie niezbędne wycięcia, nakładając na wierzch osłonę ochronną. Po zaznaczeniu wszystkich przerw, układ powinien dokładnie pasować do osłony, nie zachodząc na otwory. Teraz możesz wykorzystać go do wycięcia dowolnej liczby wymiennych wkładek i umieścić je między smartfonem a etui ochronnym. W ten sposób w kilka sekund zmienisz wygląd swojej obudowy oraz zaskoczysz znajomych oryginalnymi wzorami.

Jak ozdobić etui na telefon dżetami i koralikami?

Bardzo estetyczne kompozycje mogą powstać na plastikowych pokrowcach za sprawą koralików i dżetów. Do tego celu można użyć szybkoschnącego kleju, roztapianego na gorąco lub pistoletu na gorące powietrze. Aby nie robić zamieszania przy klejeniu, najpierw rozłóż pożądany wzór na makiecie. Jeśli koraliki nie chcą się ustawić na papierze w prawidłowy sposób ze względu na okrągły kształt, możesz przykleić taśmę dwustronną do powierzchni makiety i dopiero wtedy nałożyć wzór.