suknia

Jak dobrać suknie ślubną do figury?

Każda kobieta chce wyglądać w dniu swojego ślubu doskonale. Inspirujemy się sukniami gwiazd i znanych osób, oglądamy mnóstwo zdjęć w Internecie. Suknie są piękne tylko wtedy, gdy są dopasowane do figury. Każda kobieta wygląda inaczej, ma inną szerokość ramion oraz bioder. Nawet najpiękniejsza suknia może źle wyglądać po jej przymierzeniu, choć na manekinie lub na zdjęciu wygląda idealnie. Aby dopasować suknię ślubną do swojego ciała, trzeba najpierw określić typ swojej sylwetki. Dzięki temu można znaleźć fason, który będzie prezentował się zjawiskowo w dniu ślubu.

Jakie są typy figury?

Figura w kształcie litery A, czyli tak zwana gruszka, to kobieca sylwetka charakteryzująca się szerokimi biodrami i szczupłą talią oraz niewielkim biustem. Przy takiej sylwetce warto eksponować plecy i talię. W Katowicach suknie ślubne można znaleźć dobrane do każdej sylwetki. Jabłko, czyli litera H wyróżnia się krągłymi biodrami, obfitym biustem i często wystającym brzuszkiem. Przy takiej figurze warto wyeksponować biust w sukni ślubnej. Klepsydra, to litera X, która dla wielu kobiet jest idealną figurą, czyli krągły biust i biodra oraz wąska talia. Kobiety o takich kształtach mogą sobie pozwolić na każdy typ sukni ślubnej. Kielich, czyli figura określana literą Y, to szerokie ramiona w stosunku do reszty ciała. Sukienka ślubna powinna równoważyć sylwetkę, dlatego panna młoda powinna wybrać suknię rozkloszowaną na dole. Litera I to rodzaj figury charakterystycznej dla wysokich, szczupłych dziewczyn z małym biustem oraz pupą. W tym przypadku można podkreślić plecy, aby suknia optycznie powiększała biust.

Jak dobrać suknię do figury? Katowice — suknie ślubne

Wybierając suknię, warto przymierzyć kilka fasonów. W Katowicach suknie ślubne można przymierzyć i dopasować do swoich rozmiarów. Aby znaleźć fason perfekcyjnie skrojony, trzeba najpierw określić typ swojej sylwetki, a potem szukać dobrych inspiracji. Warto przymierzyć także te modele, których nigdy wcześniej nie miało się na sobie, być może to będzie strzał w dziesiątkę.

Fason sukni w literę A

To obcisła góra i rozkloszowany dół, ten typ sukni świetnie sprawdzi się dla kobiet o figurze gruszki lub jabłka. Jest dobry dla szczupłych i trochę pulchniejszych kobiet. Często suknia posiada osobny gorset i dobrze podtrzymuje biust.

Empire

To rodzaj sukni, której stan jest odcinany bezpośrednio pod biustem. Linia odcięcia jest często zaznaczona paskiem, a dół jest luźno puszczony. Taki fason dobrze sprawdza się dla kobiet z ciążowym brzuszkiem. Poza tym doskonale uwydatnia biust.

Syrenka

Kobiety bardzo lubią sukienki w kształcie rybki, zwanej także syrenką. W Katowicach suknie ślubne można przymierzyć i sprawdzić, czy dany typ rzeczywiście będzie pasował. Taka suknia będzie pasowała do figury w kształcie klepsydry, bo wspaniale podkreśla kształty.

Princessa

Ulubioną suknią panien młodych jest princessa, czyli suknia w stylu księżniczki z bogatym rozkloszowanym dołem, często zrobionym z tiulu. Góra sukni jest dobrze dopasowana.

Każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo w dniu swojego ślubu. Dobrze dopasowana suknia pozwoli czuć się komfortowo i pewnie.