beton

Ile kosztuje szlifowanie betonu?

Idealna, gładka oraz równa powierzchnia staje się stanem pożądanym, dlatego też wiele osób decyduje się sięgnąć po specjalistyczne usługi. Świadomość w społeczeństwie staje się coraz większa i wielu ludzi wie już, że beton polerowany można wykonać także na użytkowanych powierzchniach, nie tylko na całkowicie nowych.

Czym jest szlifowanie betonu? Co należy wiedzieć o tym procesie?

Szlifowanie powierzchni z betonu jest czynnością mającą na celu wyrównanie jej. Warto decydować się na takie rozwiązanie gdyż osiąga się w ten sposób gładkość, połysk a powierzchnia staje się prostsza w utrzymaniu czystości. Szlifowanie skutkuje tym, że z betonowego podłoża znikają luźne elementy mleczka cementowego. Wielkim plusem będzie z pewnością fakt, że po wyszlifowaniu betonu podłoże zyskuje o wiele lepszą przyczepność.

Jaki jest koszt szlifowania betonu?

Każdy, kto zechce zdecydować się na szlifowanie betonu - cennik zależy od wielu czynników. Po pierwsze należy wspomnieć o metrażu konkretnej powierzchni. Powinieneś mieć świadomość, że szlifowanie betonu cena za m2 rozpoczyna się od 4 złotych. W większości przypadków potrzebne są jednak bardziej inwazyjne metody, uzależnione od intensywności obróbki, licznych okoliczności, które sprawiają, że proces staje się czasochłonny, wtedy cena wzrasta do kilkunastu złotych za m2. Koszt szlifowania zależy od narzędzi specjalistycznych, lecz również odpowiedniej wiedzy, jak również nabytego doświadczenia. Każdy, kto decyduje się na skorzystanie z usług szlifierskich, powinien wybrać tego fachowca, który może poszczycić się dobrymi rekomendacjami.

Szlifowanie betonu może wystąpić zarówno na sucho, jak też na mokro. Przy szlifowaniu na sucho powstaje bardzo dużo pyłu, dlatego też należy zdecydować się na założenie ochronnego ubrania roboczego. Wiedz, że szlifowanie na sucho jest mniej efektywne, związane jest bowiem z licznymi przerwami w pracy, w czasie których urządzenie ulega schłodzeniu. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje szlifowanie betonu, z pewnością jednak szlifowanie na mokro wymaga częstszego zużycia tarcz szlifierskich, wiąże się również z ryzykiem zabrudzenia miejsca pracy.

Jakie występują metody szlifowania betonu?

Warto wiedzieć, że nie występuje jeden sposób szlifowania betonu, metod oraz wskazówek udzielanych początkującym szlifierzom jest wiele. Można użyć tarczy diamentowej, która zostaje przymocowana do szlifierki kątowej bądź też do piły tarczowej. Można użyć tarczy ściernej z zawiesiną na bazie wody, która również zostaje przymocowana do szlifierki kątowej bądź też do piły tarczowej. Każdy, kto decyduje się na szlifowanie betonu - cena tego przedsięwzięcia musi być związana z metodą, chodzi tutaj o to, czy szlifowanie wykonane będzie ręcznie, czy też przy pomocy specjalnych narzędzi. Szlifowanie ręczne powoli przechodzi do przeszłości gdyż jest to proces niezwykle karkołomny, obecnie szlifierzy decydują się na takie rozwiązanie jedynie na niewielkich powierzchniach.