Jak palić bongo?

Metod przyjmowania suszu roślinnego i ziół jest wiele. Można je jeść lub waporyzować, jednak najpopularniejsze jest ich palenie. Wcześniej prym wiodły jointy, jednak teraz na popularności zyskały fajki wodne. Palenie bonga jest mniej inwazyjne dla zdrowia, ponieważ woda odfiltrowuje toksyczne substancje, które przy zwykłym paleniu dostają się do Twoich płuc. Jak palić bongo? Gdzie je kupić i jakie są opinie na temat tego sposobu palenia?

Bongo – czym właściwie jest?

Rozróżniamy dwa rodzaje fajek wodnych: - sziszę – jej charakterystycznym elementem są wężyki służące do wciągania dymu. Najczęściej używana jest w krajach arabskich do palenia melasy; - bongo – to mała fajka wodna, najczęściej nie posiada wężyka, chociaż możesz znaleźć również takie, które są wyposażone w wąż do wciągania dymu. Służy ono przede wszystkim do palenia różnego rodzaju ziół i suszy roślinnych. Niektórzy użytkownicy tego typu fajek wodnych palą w nich także tytoń. Klasyczne bongo swoim wyglądem przypomina wazon. Składa się ono z kilku części. Podstawę tego naczynia stanowi zbiornik na wodę, tak zwany dzban. W nim wycięta jest mała dziurka, którą nazywamy sprzęgłem. Nie w każdej fajce wodnej jest sprzęgło. Do dzbana przez specjalny otwór włożona jest rurka, czyli cybuch. Jego górna część przypomina miseczkę. To właśnie tam umieszcza się susz przeznaczony do palenia. Podczas palenia dolna część cybucha powinna być zanurzona w wodzie. Kolejną częścią bonga jest komora, w której gromadzi się dym. U samej góry znajduje się ustnik, czyli otwór, do którego przykłada się usta i wciąga dym z komory.

Jak palić bongo?

Dla miłośników fajek wodnych palenie z bonga jest swoistym rytuałem pozwalającym im zapomnieć o codziennym stresie. Podczas palenia fajki wodnej możesz się zrelaksować. Zacznij od napełnienia naczynia wodą. Przyjmuje się, że powinna ona mieć temperaturę pokojową, ale różni palacze mają różne gusta, więc są tacy, którzy wolą zimną wodę i tacy, którzy stawiają na jej wyższą temperaturę. Płyn powinien zakryć około 2/3 cybucha i nie może przekroczyć poziomu, w którym znajduje się sprzęgło. Wodę wlewa się do dzbana przez ustnik. Następnie przygotuj susz, który masz zamiar palić. Możesz rozdrobnić go w palcach lub użyć do tej czynności specjalnego młynka. Kupisz go w sklepie iSmoking. Gotowy susz umieść w misce cybucha. Oczywiście najpierw włóż do niego specjalne sitko. Pamiętaj, że za bardzo ubity kwiatostan będzie się trudniej palić. Niektórzy palacze dodają do mieszanki roślin także tytoń. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Palenie tytoniu powoduje szybsze brudzenie się fajki wodnej. Teraz możesz zacząć już palenie. Jak to zrobić? Złap bongo na samym dole komory i przyłóż usta do ustnika. Bardzo ważne jest ich ułożenie. Muszą one oplatać ustnik. Po prostu włóż bongo do ust, tak aby ustnik przylegał do ich skóry. Następnie podpal susz, jednocześnie zatykając palcem sprzęgło i wciągając powietrze do płuc. Materiał powinien być rozpalany równomiernie. W tym celu nie możesz trzymać zapalniczki tylko w jednym miejscu. Kiedy komora Twojego wazonu wypełni się dymem, puść sprzęgło i mocno zaciągnij się dymem, a później wypuść powietrze. Korzystne składniki suszu roślinnego wchłaniają się do organizmu prawie natychmiastowo, więc nie musisz długo przytrzymywać dymu w płucach.

Gdzie kupić fajkę wodną?

Wiesz już, że palenie z bonga jest proste i zdrowsze. Zdajesz sobie sprawę, dlaczego opinie na temat fajek wodnych są tak dobre, więc teraz możesz zacząć szukać naczynia idealnego dla Ciebie. Do dyspozycji masz zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Znajdziesz w nich różnego rodzaju, kształtu i wielkości fajki wodne. Od maleńkich szklanych wazonów po duże akrylowe lub silikonowe bonga, a nawet wazony lodowe. Zastanawiasz się, jak wybrać doskonały produkt dla siebie? Najprościej będzie skonsultować to ze sprzedawcą. Nie każdy stacjonarny sklep jest prowadzony przez miłośnika palenia. Dlatego swoje pierwsze naczynie do palenia suszu roślinnego możesz kupić na https://www.ismoking.pl/bongo. Konsultanci tego internetowego sklepu to nie tylko znawcy sprzedawanych przez siebie produktów, ale i pasjonaci. Doradzą Ci produkt spełniający wszystkie Twoje oczekiwania.