pokój dla dziecka

O czym należy pamiętać urządzając pokój dla dziecka?

Narodziny dziecka to z pewnością wielka radość dla rodziców. Jeszcze przed tym wydarzeniem kupują oni niezbędne akcesoria, które pomogą przy codziennej pielęgnacji oraz innych czynnościach. Bardzo ważne jest jednak również to, aby dziecko posiadało własny, odpowiednio przygotowany pokój. Przede wszystkim powinno ono czuć się w nim bezpiecznie, radośnie oraz swobodnie. Bardzo ważne jest również, aby znalazła się w nim lampka nocna “do odstraszania potworów”. O czym należy więc pamiętać, urządzając pokój dla dziecka?

Pokój dla dziecka — co musi się w nim znaleźć?

Pokój dla dziecka powinien wyróżniać się trzema cechami. Musi być on funkcjonalny, komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny. Rodzice w pierwszej kolejności powinni zadbać o wygodne łóżko sprzyjające regeneracji. Ponadto pokój dziecięcy powinien być łatwy w utrzymaniu w nim porządku. Warto więc postawić pojemną komodę oraz regały na ubrania i zabawki. Dobrym rozwiązaniem są również pudełka i pojemniki, w których dziecko może przechowywać swoje ulubione rzeczy.

Starszym pociechom należy z kolei zapewnić komfortowe miejsce do nauki. Podstawą jest tutaj ergonomiczne biurko, a także wygodny fotel. Należy także zadbać o dodatki w postaci tablicy korkowej. Najważniejsze jest jednak, aby pokój dziecięcy był bezpieczny. Najnowsze kolekcje mebli posiadają rozwiązania przeznaczone dla dzieci. Bardzo ważnym elementem jest także lampka nocna dla niemowlaka. Ranking przedstawiony poniżej z pewnością pozwoli wybrać najlepszą.

Lampka nocna dla niemowlaka — ranking

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecięcym jest odpowiednie oświetlenie. Należy tu pamiętać zarówno o oświetleniu centralnym, jak i punktowym. Lampka nocna w pokoju dla niemowlaka to pomoc zarówno dla maluszka, jak i również dla rodziców, którzy będą musieli nocą wstawać do dziecka. Delikatne, łagodne światło sprawi, że niemowlak poczuje się dużo bezpieczniej, pomoże mu również w usypianiu. Wielu rodziców zastanawia się jednak, jaka będzie najlepsza lampka nocna dla niemowlaka. Ranking przedstawiony poniżej z pewnością pomoże wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Mówiąc o lampkach nocnych, nie można nie wspomnieć o producencie Chicco. Firma ta od lat dostarcza rozwiązania sprzyjające dzieciom zarówno w zakresie bezpieczeństwa, ale również nauki. Ich lampeczki nocne, przypominające swoim kształtem różne zwierzaki, sprawią, że maluch poczuje się dużo bezpieczniej. Światło jest bardzo delikatne i można ustawiać jego intensywność. Taka zabawka z pewnością uspokoi malucha i pomoże łatwiej mu zasnąć.

Bardzo dobre lampki nocne dla niemowlaków tworzy również firma Polux. Lampka w kształcie królika to nietuzinkowa zabawka, która z pewnością przypadnie do gustu niejednemu dziecku. Posiada trzy tryby świecenia i idealnie nadaje się do czytania bajek przed zaśnięciem. Co ważne, lampka jest energooszczędna, posiada dotykowy włącznik, jest bardzo lekka i odznacza się delikatnym, ciepłym światłem.