woda

Jak działa dystrybutor do wody i jaki wybrać?

Dystrybutory do wody najczęściej spotyka się w dużych biurach, gdzie często wymagany jest tego typu sprzęt. Istnieją jednak również mniejsze rozmiary do użytku domowego. Wszyscy znają budowę dystrybutorów wody – najczęściej są to urządzenia wyposażone w dwa krany, pod którymi umieszcza się szklankę. Na górze zamontowana jest butelka na wodę, którą samo urządzenie może chłodzić lub podgrzewać.

Dystrybutory wody - rodzaje

Elektryczny dystrybutor do wody

Elektryczne dystrybutory do wody służą zarówno do podgrzewania, jak i chłodzenia wody. Zwykle mają dwa krany, ale dostępnych jest więcej modeli. Wybierając opcję elektryczną, należy zwrócić szczególną uwagę na moc, która w dużej mierze przekłada się na wydajność. Im jest wyższy, tym szybciej możemy podgrzać lub schłodzić wodę. Przydatną funkcją okazała się również możliwość wyboru danej temperatury. Urządzenia te są zdecydowanie droższe i mogą kosztować tysiące. Tego typu rozwiązanie byłoby idealne dla firm wszelkiego typu dostarczających wodę bezpośrednio każdemu pracownikowi.

Mechaniczny dystrybutor do wody

Mechaniczne dystrybutory wody to niedrogie i skuteczne rozwiązanie do wygodnego i higienicznego dozowania wody z butelek w temperaturze otoczenia. Te dystrybutory wody doskonale sprawdzają się w miejscach, które nie potrzebują natychmiastowego zaopatrzenia w ciepłą i zimną wodę. Mechaniczne dystrybutory wody są najczęściej używane w mieszkaniach i małych biurach oraz tam, gdzie korzystają z nich małe dzieci.

Filtrujący dystrybutor do wody

Dystrybutor filtrujący do wody to urządzenie, którego zadaniem jest przeprowadzenie wody przez wielostopniowy proces filtracji, który najpierw usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, a następnie rozpuszcza w wodzie materię organiczną. Filtr z węglem aktywnym w jednostce filtrującej usuwa 99% chloru, 98% chlorowanych rozpuszczalników i aromatów oraz 85% chlorowanych pestycydów. Ostatnim etapem pracy urządzenia do filtracji wody jest wystawienie jej na działanie promieniowania UV, które unieszkodliwia bakterie, wirusy i glony, pozostawiając wodę mikrobiologicznie czystą, zachowując wszystkie prozdrowotne składniki i minerały.

Jaki dystrybutor wody do domu?

Posiadanie dystrybutora wody w domu wiąże się przede wszystkim z dużą wygodą, ponieważ eliminuje konieczność noszenia ciężkich butelek. Jeśli do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzeba co najmniej 1,5 litra wody dziennie, czteroosobowa rodzina potrzebuje nawet 6 litrów płynów dziennie. Kupowanie takiej ilość wody butelkowanej jest również mało ekologiczne. Przekonajmy się jak wybrać najlepszy dystrybutor do wody do naszego domu.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze dystrybutora do wody do domu. Po pierwsze, sprzęt powinien być dostosowany do liczby członków rodziny i ich potrzeb. Tutaj liczy się nie tylko liczba osób, ale także ich wiek. Należy również pamiętać, że woda nie tylko nadaje się do picia, ale może być również wykorzystywana do innych czynności, takich jak gotowanie. Kupując dystrybutor wody, należy zwrócić uwagę na jakość i skład dostarczanej wody. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór sprzętu renomowanego i sprawdzonego producenta. Warto również zapoznać się z opiniami na temat konkretnych modeli i ich możliwości. Mogą być bardzo pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dziś domowe dystrybutory wody można łatwo kupić. Możesz je znaleźć w zwykłych sklepach lub w Internecie. Trzeba pamiętać, że na rynku dostępne są różne modele urządzeń. Należą do nich te wykorzystywane w firmach i domach jednorodzinnych. W większości różnią się wielkością i funkcjami. Cena domowego dystrybutora wody uzależniona jest od wyboru konkretnego modelu. Co ważne, koszt sprzętu to jedno. Ważniejsza okazała się jednak konserwacja polegająca na regularnym dostarczaniu płynów. W takim przypadku na Twoją sytuację finansową może wpływać wiele czynników. Jednym z nich jest wielkość zbiornika i częstotliwość zaopatrzenia w wodę. Zwróć uwagę na umowę z dealerem.