samochód

Skąd sprowadzać samochody?

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że wybrany model nie będzie w pełni sprawny. Dlatego to ważne, by korzystać z usług profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w weryfikowaniu stanu technicznego używanych samochodów, szczególnie jeśli planujesz przywieźć pojazd z zagranicy. A skąd sprowadzać auta, żeby być zadowolonym z zakupu?

Skąd sprowadzać samochody?

Obecnie Polacy najczęściej sprowadzają samochody z Niemiec, ponieważ ich transport do Polski nie jest kłopotliwy i nie podnosi znacząco ceny auta. W Niemczech sprzedaje się dużo więcej nowych pojazdów, a kierowcy częściej zmieniają samochody, przez co na rynku wtórnym można znaleźć prawie nowe egzemplarze za rozsądne pieniądze.

Jednak sprowadzenie samochodu z Niemiec wiąże się z koniecznością znajomości języka niemieckiego i lokalnego rynku. Dlatego najlepiej będzie zlecić to zadanie fachowcom, którzy zawodowo zajmują się kupowaniem aut w Niemczech oraz przewożeniem ich do Polski.

Dlaczego warto sprowadzić samochód z Niemiec?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, skąd sprowadzić samochód, to w pierwszej kolejności ustal, jaka marka Cię interesuje. Jeśli jesteś fanem niemieckiej motoryzacji i marzysz o dobrze wyposażonym Audi, Volkswagenie, Seacie czy BMW, to sprowadzane samochody z Niemiec będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, ponieważ w tym kraju można znaleźć używane auta wspomnianych marek w bardzo dobrym stanie technicznym, a co najważniejsze - z dużo bogatszym wyposażeniem niż te same modele sprzedawane w Polsce. Dzięki temu możesz zamówić pojazd w dowolnej preferowanej przez Ciebie konfiguracji, a firma sprowadzająca samochody z Niemiec znajdzie dla Ciebie dokładnie taki egzemplarz, o jakim marzysz.

Warto wiedzieć również, że u naszych zachodnich sąsiadów wszystkie pojazdy dopuszczone do użytku poddawane są bardzo rygorystycznym przeglądom, w wyniku czego ich stan techniczny jest często dużo lepszy, niż gdybyś zdecydował się na taki sam model zakupiony w kraju.

Jak sprowadzić samochód z zagranicy?

Gdy już wiesz, skąd sprowadzać samochody, czas wybrać firmę, która pomoże Ci szybko i wygodnie przejść przez całą procedurę. W takim wypadku warto rozważyć ofertę ze strony https://mkmobile.pl/. Przedsiębiorstwo MK Mobile specjalizuje się w sprowadzaniu aut z Niemiec. Chcąc skorzystać z usług tej firmy, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej, podając swoje dane oraz szczegółowe informacje dotyczące zamawianego samochodu. Następnie pracownik firmy przedstawi Ci kilka propozycji samochodów najbardziej zbliżonych do podanych przez Ciebie wymogów.

Każda oferta będzie się składać z opisu i zdjęć, dzięki czemu z łatwością ocenisz, czy wybrane samochody spełniają Twoje oczekiwania. Następnie musisz podjąć decyzję. Jeśli wybierzesz jeden z proponowanych pojazdów, to firma poprosi Cię o podpisanie umowy wstępnej, a gdy to zrobisz, pracownicy rozpoczną procedurę sprowadzania samochodu do kraju. Zwykle taki proces trwa od 5 do 14 dni, a gdy auto znajdzie się już w Polsce, to specjaliści z https://mkmobile.pl/ pomogą Ci w załatwieniu wszystkich formalności związanych z jego rejestracją.

Sprowadzanie samochodu z Niemiec - zalety

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, skąd sprowadzać auta, to musisz wiedzieć, że zamówienie samochodu z Niemiec nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. Wobec czego nie będziesz musiał spędzić wielu godzin na przeglądaniu ogłoszeń motoryzacyjnych, na jeżdżeniu po komisach samochodowych lub sprawdzaniu aut od prywatnych właścicieli. Wszystkie czynności wykona za Ciebie doświadczona firma, a finalnie otrzymasz pojazd w dobrym stanie technicznym i w pełni gotowy do użytkowania na polskich drogach. Jedyne, co będziesz musiał zrobić, to zdecydować, który egzemplarz wybierasz oraz odebrać samochód, gdy już przyjedzie do Polski.

Samochody sprowadzane z Niemiec to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić dobre auto z ciekawym wyposażeniem i w idealnym stanie technicznym. Dlatego planując zakup nowego pojazdu, warto rozważyć nabycie egzemplarza pochodzącego z zagranicy, tym bardziej że cena zwykle jest bardzo atrakcyjna oraz konkurencyjna w stosunku do krajowych modeli.