Gąbka czy futro polerskie - co lepsze do pielęgnacji lakieru samochodowego?

Każdy kierowca, który chce, aby jego auto zawsze wyglądało na zadbane, doskonale wie, jak ważne jest polerowanie karoserii. Powinno się je wykonać przynajmniej raz w roku. Codzienna eksploatacja samochodu oraz oddziaływanie warunków atmosferycznych negatywnie wpływają na jakość lakieru. Zaczynają pojawiać się zarysowania oraz inne mniejsze lub większe uszkodzenia. Można się ich skutecznie pozbyć właśnie dzięki polerowaniu. Nie bez znaczenia jest także to, że karoseria samochodu może wówczas wyglądać tak, jakby auto niemal przed chwilą wyjechało z salonu. Aby jednak polerowanie mogło zostać wykonane efektywnie, konieczne jest skompletowanie odpowiednich narzędzi. Gąbka czy futro do polerowania? Które z tych urządzeń będzie lepsze?

Kiedy najlepiej jest polerować karoserię samochodu?

Kiedy zdecydować się na polerowanie auta? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli samochodów. Jedną z pierwszych oznak tego, że karoserię warto poddać polerowaniu, są pojawiające się na rysy. Dodatkowo taką oznaką jest również matowienie lakieru. Z polerowaniem auta lepiej nie czekać zbyt długo. Warto to zrobić w momencie, w którym rysy są jeszcze małe i głównie widoczne pod słońcem. W takim przypadku można spodziewać się znakomitego efektu polerowania. Jeśli będzie się z tym zwlekać zbyt długo, to może się okazać, że samo polerowanie już nie wystarczy.

Czym jest gąbka polerska i warto po nią sięgnąć?

Do polerowania samochodu użyć można gąbki bądź futra polerskiego. Zacząć trzeba od charakterystyki. Przede wszystkim jest ona bardzo łatwa w użyciu. Gąbkę zaleca się do polerowania zwłaszcza nowych lakierów, które są dość miękkie. Świetnie nadaje się także do nabłyszczania lakieru. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są gąbki o różnej twardości i średnicy. Wymienić można tu choćby modele twarde, średnio twarde, gruboziarniste, miękkie oraz drobnoziarniste. To, jaka powinna zostać wybrana, uzależnione jest od stanu powierzchni, która ma być lakierowana oraz oczywiście od jej wielkości.

Czym jest futro polerskie i kiedy warto po nie sięgnąć?

W porównaniu z gąbkami futra polerskie dają szybsze i mocniejsze efekty. Jeśli zatem zależy komuś na tempie pracy, to wybrać powinien futro. Pamiętać jednak trzeba, że o wiele bardziej ingerują w powłokę lakierniczą. Dlatego w przypadku osób nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w polerowaniu samochodów poleca się raczej gąbki polerskie.

Tak w skrócie odpowiedzieć można na pytanie: futro polerskie czy gąbka? Futro polerskie warto stosować do korekty lakieru, a także do usuwania głębokich rys. Świetnie sprawdzi się zatem w przypadku starszych samochodów, które cechuje już dość zniszczona powłoka lakiernicza. Na rynku dostępne są różne modele. Ciekawym rozwiązaniem może być futro polerskie na rzep. Pamiętać jednak trzeba, że tak jak gąbki polerskie, tak i futra dobierane powinny być pod kątem stanu lakieru oraz wielkości powierzchni lakierniczej. Istotne jest, aby cechowała je wysoka jakość. Warto zatem sięgać po sprawdzone produkty. Te znaleźć można choćby w ofercie sklepu ekemichal.pl.

Polerowanie samochodu - gąbka czy futro?

Wybór między gąbką a futrem polerskim może dla wielu osób być naprawdę problematyczny. Osobą początkującym zaleca się stosowanie gąbki polerskiej. Jest zdecydowanie łatwiejsza w użyciu, a poza tym jej stosowanie wiąże się z małym ryzykiem przypadkowego uszkodzenia lakieru. Ważny jest tu jednak jej właściwy dobór pod kątem twardości i wielkości. Pamiętać jednak trzeba, że polerowanie przy użyciu gąbki trwać będzie dłużej. Inaczej jest w przypadku futra polerskiego. Tu efekty zauważyć można bardzo szybko. Jest to jednak narzędzie przeznaczone raczej dla osób doświadczonych. Wynika to z tego, że futro bardziej oddziałuje na lakier, a zatem powstaje większe ryzyko jego uszkodzenia. Polerować gąbką czy futrem? Dobór narzędzia podyktowany powinien być przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i umiejętnościami.