christmas present

Jak zapakować prezenty na święta?

Niewątpliwie jednym z istotniejszych elementów, który sprawia, że często czekamy na Boże Narodzenia z utęsknieniem, jest zwyczaj wzajemnego obdarowywania się. Świąteczne drzewko, a pod nim sterta pięknie opakowanych podarunków kojarzy się z ciepłem rodzinnym, wspaniale spędzonym czasem oraz pysznymi potrawami. Jak zapakować prezenty świąteczne, żeby wszyscy zapamiętali je na długo?

Pakowanie prezentów w papier – klasyczne i niezastąpione rozwiązanie

Kiedy już wybraliśmy odpowiednie prezenty, przychodzi czas na zapakowanie ich. Wbrew pozorom ma to naprawdę duże znaczenie. Nawet najbardziej trafiony podarunek straci trochę ze swojego uroku, jeśli nie przyłożymy się do zadania i zapakujemy go niechlujnie.

Jak ładnie zapakować prezent na święta? Jedną z popularniejszych metod jest owijanie ich w papier ozdobny. W ten sposób najlepiej traktować foremne prezenty, a więc te, które mają kształt prostokąta bądź kwadratu. Wystarczy trzymać się paru prostych kroków, żeby taki prodarunek został estetycznie zapakowany:

  • najlepiej zacząć od rozwinięcia papieru na podłodze, stole, biurku bądź jakiejkolwiek innej płaskiej powierzchni;
  • prezent należy położyć na papierze i sprawdzić, jak długi kawałek jest potrzebny do opakowania dłuższego boku. Po obu stronach materiał powinien sięgać połowy. Jeśli już wiesz, ile papieru potrzebujesz, to odetnij go od rolki w odpowiednim miejscu;
  • papier najlepiej zacząć sklejać od dłuższego boku przezroczystą taśmą;
  • następnie trzeba złapać opakowanie po bokach, wcisnąć odstający papier do środka i dokładnie zagiąć górną oraz dolną część. Należy to zrobić starannie, żeby całość wyglądała dobrze, a gdy już uzyskamy odpowiedni kształt, możemy złączyć boki taśmą.

Jak zapakować prezent na święta, który jest niewymiarowy?

Pakowanie prezentów to nie zawsze łatwe zadanie. Książka nie powinna przysporzyć większych problemów, ale co, jeśli kupiliśmy coś o niestandardowych wymiarach? Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pomogą poradzić sobie z tym problemem.

Jak zapakować prezenty świąteczne, które mają nietypowe wymiary? Najłatwiej obejść problem, wkładając podarunek do kwadratowego pudełka. To sprawi, że będziemy mogli bezproblemowo owinąć je w papier. Można też zdecydować się na opakowania ozdobne, które nie będą wymagać dodatkowych zabiegów. Zawsze można też postawić na zwyczajną torbę prezentową, a tych w okresie świątecznym jest pod dostatkiem w wielu sklepach.

Celofan – niezawodny sposób na niewymiarowy prezent

Innym sposobem jest opakowanie prezentu w celofan i zrobienie z niego "cukierka". To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy kupiliśmy wiele mniejszych rzeczy: kubek, kawę, słodycze itp. Jak ładnie zapakować prezenty na święta w cukierka? Wystarczy ułożyć podarunki na środku celofanu, a następnie zebrać go u góry i związać ozdobną wstążką.

Jak ozdobić opakowane prezenty?

Każdy by chciał, żeby opakowany przez niego podarunek przyciągał wzrok i budził zachwyt. Ozdabianie może być dodatkowo świetną kreatywną zabawą. To, jak zapakujemy prezent na święta, powinno być uzależnione od gustu obdarowywanej osoby.

Naturalnie pod uwagę trzeba też wziąć rodzaj opakowania ozdobnego. Np. w wypadku pudełka warto do środka dać wiórki, które sprawiają, że prezent wygląda bardziej profesjonalnie. Z kolei celofan powinien wyróżniać się przede wszystkim efektowną wstążką. W środku natomiast można umieścić konfetti albo trochę brokatu, który spodoba się szczególnie dzieciom.

Dekorowanie prezentów w stylu vintage

W ostatnim czasie modne jest użycie zwykłego papieru pakowego, który przewiązany bawełnianym sznurkiem wygląda prosto, a zarazem gustownie. Można też dołączyć kojarzące się ze świętami naturalne elementy: plasterki pomarańczy, laski cynamonu czy gałązkę jemioły. Kolejnym pomysłem jest ozdobione papieru za pomocą efektownych stempli.

Jeśli zdecydujemy się na konkretną metodę, warto w tym samym stylu opakować każdy wręczany przez nas prezent. Takie ozdobne opakowania będą świetnie wyglądać pod choinką podczas wigilijnego wieczoru.