Concierge - kim jest i czym się zajmuje?

Wiek XXI - okres, w którym brakuje czasu

Obecne czasy nie należą do najłatwiejszych. Wiele osób zmaga się z codziennymi obowiązkami, które mają duży wpływ na ich psychikę. Chęć uzyskania prestiżu, bądź duże ambicje czasami nie wystarczają do osiągnięcia zamierzonego celu. Znajdujemy się w okresie, gdzie mamy dostęp do wielu usług oferujących pomoc lub przedmioty, które mają nam ułatwić daną czynność. Można zaliczyć pod to m.in. różnego rodzaju urządzenia elektroniczne pokroju laptopa, smartfonu itd. Natomiast istnieje ciekawa usługa, która nie jest w Polsce popularna, a osoba oferującą taką usługę nazywa się concierge (konsjerż). W tym artykule przedstawione zostaną informacje na temat konsjerża oraz jego roli.

Concierge, czyli prawa ręka u twego boku na zamówienie

Kiedyś (w okolicach XX wieku) był to zawód, który polegał na pracy w różnego rodzaju kamienicach, czy też hotelach. Głównym obowiązkiem było załatwianie dla klientów spraw typu rezerwacja miejsca w restauracji oraz rezerwowanie biletów na różne aktywności (przykładowo film, teatr). Można tę osobę określić jako asystenta do organizowania rozrywek. Obecnie konsjerż ma podobne zadanie. Odciążyć klienta od pewnych - trudniejszych bądź łatwiejszych - spraw, które trzeba zrealizować. Taka osoba jest w stanie zaoszczędzić nam sporo czasu, który możemy przeznaczyć na ważniejsze czynności.

Osoba zapalająca oraz sprawdzająca świece w zamkach - od czego to się zaczęło?

Osób nazywanych w ten sposób możemy się dopatrywać już w czasach średniowiecza. Choć ich rola mocno odbiegała od dzisiejszego konsjerża. Może to być zaskakujące, ale w tamtych czasach te osoby miały za zadanie pilnować zapalonych świec w zamku. Pozornie może to się wydawać prostym zadaniem, które nie wymaga dużych umiejętności. Natomiast taka osoba musiała bardzo dobrze znać zakamarki zamku oraz powinna się orientować w tym, co się dzieje i gdzie. Dlaczego? Taka osoba miała dbać o przepływ informacji w różnych korespondencjach, które odbywały się w różnych częściach zamku. Istnieją elementy, które były wymagane w tamtym okresie oraz są niezbędne w dzisiejszych czasach - sieć kontaktów.

Praca nie dla każdego

Praca, jaką jest konsjerż, nie należy do najłatwiejszych. Osoba zamawiająca taką usługę musi mieć duże zaufanie do takiego asystenta. Osoba pracująca jako concierge musi być komunikatywna, bardzo dobrze zorganizowana, lojalna oraz powinna posiadać dużą liczbę kontaktów. Kliknij tutaj by otrzymać więcej informacji na ten temat! Taki asystent powinien być kreatywny oraz niezwykle odporny na stres. Ma to być persona - dla której cele niemożliwe - stają się możliwe. Aby zostać takim konsjerżem, należy ukończyć specjalne szkolenie.

Jakie osoby powinny korzystać z usług konsjerża?

Tego typu usługa będzie świetna dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia. Jest to udogodnienie dla ludzi, którzy m.in. zarządzają własną firmą lub kilkoma firmami i chcieliby złapać trochę oddechu, bądź poświęcić więcej czasu na rozwój swoich działalności. Przykładowo można takiej osobie zlecić wyprowadzenie Twojego ulubionego pupila na spacer lub odwiezienie wyznaczonej przez Ciebie osoby do jakiegoś miejsca. Także można takiej osobie zlecić zadanie, które polega na znalezieniu informacji na dany temat. Obecnie czas jest bardzo pożądaną rzeczą, która stale upływa. Także, tego typu asystent może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych ludzi.

Gdzie uzyskam tego typu usługę?

Przykładowo banki oferują taką usługę dla osób w grupie VIP. Aby dostać się do takiej grupy, należy spełnić pewne wymagania (zależne od banku). Przeważnie majątek kontrolowany przez dane przedsiębiorstwo powinien wynosić kilkaset tysięcy złotych. Również takiego rodzaju usługę można uzyskać poprzez prywatne firmy, takie jak https://www.brella.pl/concierge/. Jest to przedsiębiorstwo, które posiada wykwalifikowanych konsjerżów, gotowych do podjęcia się przeróżnych zadań. Ludzie znajdujący się w tej firmie są lojalni, otwarci, wszechstronni oraz gotowi do różnych wyzwań.