Usuwanie odpadów w przemyśle

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi duży zakład przemysłowy, wie, jak duże znaczenie ma gospodarka odpadami produkowanymi przez miejsce pracy dające zatrudnienie dziesiątkom, setkom, a nieraz nawet tysiącom pracowników. Bez odpowiednich systemów usuwania odpadów, zakład przemysłowy nie będzie mógł pracować tak wydajnie, jak powinien. Właśnie w tym celu instaluje się nie tylko w fabrykach, ale również w zakładach o mniejszej powierzchni, odpowiednie systemy usuwania pozostałości poprodukcyjnych.

Usuwanie odpadów w przemyśle: dlaczego jest ważne?

Do wcześniej wspomnianej kwestii efektywności produkcji dochodzi jeszcze kwestia finansowa i ekologiczna. Dobrze dobrany system usuwania odpadów w zakładach przemysłowych pozwala na bardzo łatwe gospodarowanie tymi odpadami, bez generowania dodatkowych i całkowicie niepotrzebnych kosztów zatrudniania osób zajmujących się wyłącznie usuwaniem odpadków poprodukcyjnych. Dobrze dobrany system nie tylko usprawnia produkcję, przyspiesza ją, ale także ogranicza koszty, które można byłoby przeznaczyć na rozwój danego zakładu.
Nie można również zapominać o czynniku ekologicznym. Wyśrubowane normy i regulacje, choć z pozoru wydają się bardzo trudne do utrzymania dla przedsiębiorcy, stają się banalnie łatwe, gdy przedsiębiorca korzysta ze świetnych rozwiązań usuwania odpadów, które są znane człowiekowi we współczesnym świecie. Odciągi przemysłowe projektowane są w taki sposób, by ilość szkodliwych substancji przedostających się do środowiska naturalnego była jak najmniejsza.
Gdzie jednak zwrócić się, jeśli posiadasz zakład poligraficzny, drukarnię czy fabrykę produkującą artykuły higieniczne lub opakowania, a chciałbyś w sposób najbardziej efektywny pozbywać się wszelkich ścinek, etykiet samoprzylepnych czy innych podobnych odpadów?

NAAR: odciągi przemysłowe

Przedsiębiorstwo NAAR zajmuje się instalowaniem kompletnych systemów do transportowania pneumatycznego wszelkiego rodzaju ścinków produkcyjnych, opakowań, wstęg, wykrawek czy innych odpadków z drukarni, zakładów poligraficznych i zakładów tego typu. Stosowanie systemów zaprojektowanych przez przedsiębiorstwo NAAR zapewnia zwiększenie wydajności zakładu i obniżenie kosztów produkcji.
W jaki sposób dokonuje się usuwanie odpadków z wykorzystaniem systemów firmy? Dzięki zastosowaniu pneumatycznych instalacji materiał odpadkowy pobierany jest spod tak zwanych trójnoży, wykrojników, sztanc, frezarek czy lejów lub innych, które stosuje się w produkcji różnych artykułów, na przykład higienicznych. Instalacja taka jest bezawaryjna i nie pobiera dużo energii.

Rodzaje urządzeń oferowanych przez NAAR

Firma oferuje szeroki wybór produktów, wśród których znajdziesz:

  • separatory statyczne i mechaniczne
  • prasy belujące
  • niszczarki
  • wentylatory transportowe i tnące
  • odpylacze oraz przenośniki
  • zwężki Venturiego

Prócz wyżej wymienionych, przedsiębiorstwo oferuje również inne, które są dobierane do indywidualnego zapotrzebowania klienta i instalowane w taki sposób, by cały system był bezawaryjny i niezawodny, a także nie wymagał pracy operatora, a więc pozostawał w pełni bezobsługowy. Firma oferuje również System Powietrznej Segregacji odpadów, dzięki któremu możliwa będzie segregacja odpadków przemysłowych, na przykład oddzielanie plastiku, folii czy pasków papieru za pomocą separatora pneumatycznego i oddzielanie ich w taki sposób, by trafiały na kolejny taśmociąg.

Podsumowanie: dlaczego warto korzystać z odciągów przemysłowych?

Systemy opracowane przez takie przedsiębiorstwa jak NAAR pozwalają na zwiększenie wydajności produkcji, a także na obniżenie jej kosztów oraz dbanie o środowisko naturalne. Systemy są bezobsługowe, bezawaryjne i energooszczędne, a więc tanie w utrzymaniu, a inwestowanie w nie bardzo szybko się zwraca, dlatego warto z nich korzystać i pozwolić na to, by grupa fachowców dobrała odpowiedni system do zakładu, zainstalowała go i zagwarantowała jego bezawaryjną eksploatację, a to tylko niektóre z zalet posiadania odciągów przemysłowych!