Co kupić niemowlakowi na prezent?

Niemowlęta są bardzo wymagające pod względem wszelkich prezentów i upominków. I nie oznacza to absolutnie, że są wybredne, wręcz przeciwnie - zazwyczaj cieszą się z każdej nowości. Prezenty muszą jednak być dostosowane do wieku malucha, gwarantować bezpieczeństwo oraz uwzględniać upodobania rodziców. Jak więc z tego wybrnąć?

Pierwsza wizyta - upominek obowiązkowy

Wręczenie prezentu dla niemowlaka jest zawsze obowiązkowym elementem pierwszej wizyty od momentu, jego przyjścia na świat. Jest to zdecydowanie w dobrym guście i przede wszystkim stanowi bardzo sympatyczny gest w stronę rodziców dziecka. I tu właśnie pojawia się podstawowa kwestia upominku - powinien być on przydatny zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. W końcu małe dziecko - kilkutygodniowe lub kilkumiesięczne - jest póki co biernym obserwatorem świata i to rodzice podejmują za niego wszelkie decyzje, również o tym co będzie dla niego najbardziej przydatne. Maluch tak naprawdę ucieszy się z każdego drobiazgu, który otrzyma, a najważniejsza jest dla niego obecność bliskich osób. Dobrze zatem, żeby ofiarowany prezent był funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. A takie z pewnością są wprost prześliczne ubranka dla niemowlaków od znanej marki Sofija, która już ponad 30 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości odzieży dla najmłodszych.

Prezenty, które nie są najlepszym pomysłem

Nieco problematyczne może okazać się - wbrew pozorom - podarowanie niemowlakowi zabawki. Nie będzie to najlepszym pomysłem w szczególności, kiedy nie jesteś zbyt dobrze zaznajomiony z zasadami, jakie przyjęli rodzice malucha. Każdy posiada w końcu swoje upodobania. Coraz więcej rodziców stawia choćby na zabawki wykonane tylko z naturalnych, ekologicznych materiałów i mogą nie być zadowoleni, kiedy ich dziecko otrzyma przedmiot niezgodny z ich wizją wychowania. Wiele osób także ogranicza ilość zabawek w imię uporządkowanej i estetycznej przestrzeni. Inna ważna sprawa, to oczywiście bezpieczeństwo. Zabawki posiadające jakiekolwiek drobne elementy zagrażają życiu maleństwa - może przypadkowo je połknąć. Nie trudno zauważyć, że kupno zabawek w prezencie dla niemowlaka kryje w sobie wiele pułapek.

Coś, co przyda się zawsze - ubranka

Nie istnieje coś takiego, jak zbyt wiele ubrań w szafie niemowlaka. Dzieci nie dość, że szybko rosną, to jeszcze wymagają przebierania co najmniej kilka razy dziennie. Zgromadzenie odpowiedniej ilości odzieży jest więc sporym wyzwaniem dla rodziców. A w dodatku, każdy chce zapewnić swojemu maluchowi jak największy komfort i oczywiście pragnie, żeby niemowlę prezentowało się przy tym uroczo. Ubranka Sofija sprawdzą się tutaj idealnie. Są wykonane z najlepszych materiałów oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, gwarantujące ich bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą dziecka. Poza tym posiadają charakterystyczne, subtelne i ponadczasowe wzornictwo. Każdy maluch prezentuje się w nich elegancko i szykownie, wprawiając w prawdziwą dumę swoich rodziców. Są przy tym wygodne, a każdy element dekoracyjny, jaki posiadają, jest przyszyty w ten sposób, żeby zapewnić dziecku swobodę ruchów oraz nie przeszkadzać w codziennej zabawie. Znakomite na prezent podczas pierwszej wizyty oraz przy każdej, innej okazji.

Elegancki strój czy codzienne body?

Decydując się na zakup ubranek, nieco kłopotliwą sprawą może wydawać się rozmiar, jaki należy kupić. Zupełnie niepotrzebnie, jest to bowiem dość proste. Wystarczy kupować ubranka większe niż rozmiar, który dziecko aktualnie nosi (a o to najlepiej zapytać rodziców lub bliskich malucha). Nie istnieje wówczas ryzyko, że prezent będzie nietrafiony - za małych ubranek nigdy nie założy, do większych zaś urośnie. I kolejna ważna sprawa: jaki element garderoby najlepiej kupić? Tak naprawdę, przyda się absolutnie wszystko. Może być to np. zwykłe body, które jest chyba jednym z najbardziej przydatnych ubranek. W przypadku marki Sofija nawet body jest zupełnie wyjątkowe - miękki materiał i piękne wzory sprawiają, że najzwyklejsza odzież prezentuje się bardzo wyrafinowanie. Warte przemyślenia są też oczywiście śliczne sukienki w przypadku dziewczynek i eleganckie komplety dla chłopców. Maluchy będą wyglądać w nich uroczo. Sofija ubranka na pewno będą trafionym prezentem.